O nas | Abra - producent wody gazowanej w syfonie
Zamówienia
+48 604 421 518

Woda gazowana w butelce typu syfon

 

Wielu z Was, zapewne bardzo dobrze pamięta syfony, które w latach 1960 praktycznie do 1990 gościły w większości naszych domów.

Firma ABRA Sp. z o.o.  jest producentem wody gazowanej w butelce wymiennej typu „syfon” z ujęcia wody w Obornikach Śląskich.

Wysoka jakość produktu, terminowość dostaw, niska cena oraz dbanie o ekologię to priorytety naszej działalności.

Główni nasi odbiorcy zlokalizowani są na terenie województw: dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego  gdzie trafia większa część naszej krystalicznie czystej wody w syfonie.

Uznanie wielu konsumentów

 

Czym jest woda gazowana ?

Woda gazowana jest to woda sztucznie nasycona dwutlenkiem węgla. Po raz pierwszy została wyprodukowana w połowie XVIII wieku przez chemików, którzy przepuszczali przez wodę dwutlenek węgla otrzymany z sody i kwasu. Z chemicznego punktu widzenia woda sodowa - gazowana jest wodnym roztworem kwasu węglowego, anionów oraz kationów metali (wapnia, magnezu, sodu i potasu).

woda sodowa typu syfon
Uważa się, że woda gazowana orzeźwia i lepiej gasi pragnienie.

Syfon

Syfon to grubościenna butelka ze szkła lub tworzywa do napojów gazowanych posiadająca urządzenie zamykające, po jej otwarciu ciśnienie gazu wewnątrz butelki wypycha płyn na zewnątrz.

-->
Language